O‘zbekiston ilk bor o‘zining sun’iy yo‘ldoshi va fazogirini kosmosga uchirishga tayyorgarlik ko‘rmoqda
Prezident Shavkat Mirziyoyev Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga Murojaatnomasida yana bir muhim yangilikni e’lon qildi.
“Mustaqil O‘zbekiston tarixida ilk bor kosmik sohada sun’iy yo‘ldosh va birinchi o‘zbek fazogirini uchirish bo‘yicha ishlarni boshladik.
Bu – Yangi O‘zbekistonning ilmiy, texnologik rivojlanishi, umuman milliy taraqqiyotimizni yangi bosqichga olib chiqishga katta turtki beradi, deb ishonch bilan ayta olaman”, - dedi davlat rahbari.
Shuningdek, 2028-yil Samarqandda “Xalqaro astronavtika kongressi”ni o‘tkazish bo‘yicha puxta tayyorgarlik ko‘rilayotgani ta’kidlandi.

14 января в Узбекистане отмечается День защитников Родины В этот день принято поздравлять мужчин, но важно помнить: женщины то… 14.01.2026 Просмотров 160
СНГ планирует принять Концепцию общего миграционного пространства В странах СНГ в 2026 году планируется принятие Концепци… 13.01.2026 Просмотров 56
Уважение достоинства человека начинается с интересов ребенка: изменения в п… Усыновление детей очень нелегкий и ответственный процес… 13.01.2026 Просмотров 41
Обсуждены приоритетные задачи дальнейшего укрепления военной безопасности и… 13 января под председательством Президента Республики У… 13.01.2026 Просмотров 98