Akademiyada dissertatsiya tadqiqotlari natijalarini amaliyotga tatbiq etish masalalari bo‘yicha vebinar bo‘lib o‘tdi
2022 yil 13 aprel kuni Bosh prokuratura Akademiyasi tomonidan vebinar tashkillashtirildi. Unda Oliy attestatsiya komissiyasi ekspertlari, Toshkent davlat yuridik universiteti, Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi va Sudyalar oliy kengashi huzuridagi Sudyalar oliy maktabi olimlari, doktorantlari va mustaqil izlanuvchilari ishtirok etdilar.
Vebinarda dissertatsiya tadqiqotlari natijalarini amaliyotga tatbiq etish masalalari ko‘rib chiqildi. Dissertatsiya tadqiqotlari doirasidagi ishlanmalarni amalga oshirish mexanizmlari bilan bog‘liq ko‘plab muammolar mavjudligi va bu boradagi faol savol-javoblar vebinar mavzusining dolzarbligini ko‘rsatdi.
Tadbirda qilingan taqdimot normativ-huquqiy hujjatlar loyihalarini hamda ularga ilova qilinadigan konsepsiya va boshqa asoslovchi hujjatlarni ishlab chiqishning belgilangan tartibiga bag‘ishlandi.

В Академии прошел вебинар по вопросам внедрения в практику результатов диссертационных исследований
13 апреля 2022 года Академией Генеральной прокуратуры организован вебинар. В нем приняли участие эксперты Высшей аттестационной комиссии, ученые, докторанты и самостоятельные соискатели Ташкентского государственного юридического университета, Национального центра Республики Узбекистан по правам человека и Высшей школы судей при Высшем судейском совете.
В вебинаре рассмотрены вопросы внедрения в практику результатов диссертационных исследований. Наличие множества проблем с механизмами внедрения разработок в области диссертационных исследований, а также активные вопросы и ответы показали актуальность темы вебинара.
Презентация, представленная в ходе мероприятия, была посвящена установленному порядку разработки проектов нормативно-правовых актов, в том числе прилагаемых к ним концепции и других подтверждающих документов.