2022 yil 20 aprel kuni Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi direktorining o‘rinbosari D.Muratova Xalqaro notijorat huquq markazi katta huquqiy maslahatchisi G. Kujukeeva bilan uchrashdi.
Muloqotda Qo‘shma memorandum doirasidagi o‘zaro hamkorlikning ustuvor yo‘nalishlari muhokama qilindi.
G.Kujukeeva uchrashuv uchun minnatdorchilik bildirar ekan, O‘zbekiston hukumati tomonidan inson huquqlarini ta’minlash yo‘lida izchil sa’y-harakatlar va chora-tadbirlar amalga oshirilayotganini ta’kidladi. Ayniqsa, keyingi yillarda bu sohada erishilgan yutuqlarga yuqori baho berdi.
Uchrashuv doirasida tomonlar o‘zaro hamkorlikning hozirgi holati va istiqbollarini ko‘rib chiqdilar. Inson huquqlari bo‘yicha ta’lim sohasidagi hamkorlikni kelgusida davom ettirishga oid masalalar yuzasidan atroflicha fikr almashildi.

Встреча со старшим правовым консультантом Международного центра некоммерческого права
В Национальном центре Республики Узбекистан по правам человека  20 апреля 2022 г. состоялась встреча заместителя директора Центра  Д. Муратовой со старшим правовым консультантом Международного центра некоммерческого права Г. Кужукеевой
Цель визита – обсудить приоритетные направления сотрудничества в рамках совместного Меморандума о сотрудничестве.
Г. Кужукеева выразила признательность за встречу, и в свою очередь, подчеркнула меры и действия, предпринимаемые Правительством Узбекистана в сфере обеспечения прав человека, в частности высоко оценила прогресс, достигнутый за последние годы.
В ходе встречи стороны обсудили состояние и перспективы сотрудничества, обменялись мнениями по вопросам дальнейшего взаимодействия в области образования прав человека.