БМТ бош котиби Эрон ва Исроилни оташкесимга риоя қилишга чақирди
БМТ бош котиби Антониу Гутерриш Эрон ва Исроилни ўт очишни тўхтатиш режимига қатъий риоя қилишга чақирди ва Яқин Шарқдаги бошқа можаро ҳудудларида ўт очишни тўхтатиш келишувига эришилишига умид билдирди.
БМТ раҳбари X ижтимоий тармоғида баёнот билаб чиқиб, Эрон ва Исроил ўртасидаги келишувга изоҳ берди.
Гутерриш АҚШ президенти Доналд Трампнинг Теҳрон ва Тел-Авив ўртасида эришилган ўт очишни тўхтатиш ҳақидаги баёнотини олқишлаганини таъкидлаб, қуролли тўқнашувнинг бундан буён давом этишини қабул қилиб бўлмаслигини таъкидлади.
«Иккала томонни ўт очишни тўхтатиш шартларига қатъий риоя қилишга чақираман ва бу минтақадаги бошқа можароларда ўт очишни тўхтатишнинг бошланишини англатади, деб умид қиламан», — деди БМТ бош котиби.

Президент Узбекистана заявил о важности укрепления мира и доверия для обесп… 12 декабря в городе Ашхабаде Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял … 12.12.2025 Просмотров 279
Усилена либерализация уголовной ответственности несовершеннолетних В соответствии с Законом «О внесении изменений и … 12.12.2025 Просмотров 161
Ученые-правоведы обменялись мнениями о реформах в юридическом образовании В Ташкентском государственном юридическом университете состоялась на… 12.12.2025 Просмотров 141
Защита или изоляция? Почему запрет соцсетей для детей может дать обратный э… В Австралии в среду начал действовать первый в мире запрет на исполь… 11.12.2025 Просмотров 136