— Бу йил Тошкентнинг ёнгинасида жойлашган “Қуёш” геомажмуаси ғоясини ўзимиз билан олиб келдик. Павильонимиз мавзуси ўзида муҳандислик фанлари, шаҳаршунослик, биология ва сунъий интеллектни бирлаштирган ва “Интеллигенс. Табиий. Сунъий. Коллектив” дея номланган биеннале мавзусига тўла мос келади, — деб ёзди Саида Мирзиёева ўзининг Телеграм каналида.
Пркезидент ёрдамчиси ноёб “Қуёш“ объектининг ролини қайта кўриб чиқишни таклиф этди. Уни нафақат сақлаб қолиш, балки глобал ва илмий мунозараларга киритишни қайд этди.
Бу Венеция биенналесидаги бешинчи экспозициямиз. Ҳар сафар биз она юртимизнинг кўз илғамас қадриятларини, тарихга эҳтиром, илм-фанга бўлган муҳаббатини кўрсатиб, жаҳон ҳамжамиятини ҳайратга солишда давом этамиз, дейди у.
Президент ёрдамчиси ушбу лойиҳага ўз куч-ғайрати, ижоди ва Ўзбекистонга бўлган муҳаббатини бахш этган жамоага миннатдорчилик билдирди.

ООН предупреждает: фрагментация мира сводит на нет десятилетия прогресса в … Глобальные тенденции в сфере финансирования развития движутся в неве… 10.04.2026 Просмотров 155
Духовная основа развития Нового Узбекистана опирается на богатое наследие в… Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 9 апрел… 10.04.2026 Просмотров 294
Участникам международной научной конференции «Роль и значение Амира Темура … Уважаемые участники конференции! 09.04.2026 Просмотров 391
Ученые со всего мира обсуждают роль Темуридов В Центре исламской цивилизации началась международ… 09.04.2026 Просмотров 433