Фарзандим жорий ўқув йили давомида 7 ёшга тўлди кейинги ўқув йилига қадар давлат мактабгача таълим ташкилотида қолса бўладими?
Савол
Жавоб
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йил 13 майдаги 391-сон қарори билан тасдиқланган “Умумий турдаги давлат ва нодавлат мактабгача таълим ташкилотлари тўғрисида”ги Низомга асосан жорий ўқув йили давомида 7 ёшга тўлган тарбияланувчилар кейинги ўқув йилининг бошланишига қадар ташкилотда қолиши белгиланган.

Моему ребенку в текущем учебном году исполнилось 7 лет, может ли он остаться в государственной организации дошкольного образования до следующего учебного года?
Согласно Положению «О государственных и негосударственных дошкольных образовательных организациях общего типа», утвержденному Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 13 мая 2019 года
№ 391, установлено, что дети, достигшие лица, достигшие 7-летнего возраста в текущем учебном году, останутся в организации до начала следующего учебного года.