2023 йил учун “Инсон ҳуқуқлари ҳимояси учун” кўкрак нишони билан тақдирлаш учун номзодларни тавсия этиш бошланди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 22 июндаги “Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикасининг Миллий стратегиясини тасдиқлаш тўғрисида”ги Фармонига мувофиқ, 2023 йил учун “Инсон ҳуқуқлари ҳимояси учун” кўкрак нишони билан тақдирлаш учун номзодларни тавсия этиш жараёни бошланди.
Шу муносабат билан 2023 йил учун “Инсон ҳуқуқлари ҳимояси учун” кўкрак нишони билан тақдирлашга тавсия этилган номзодларнинг ҳужжатларини 2023 йил 1 октябрга қадар Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий марказига тақдим этиш мумкин.

Началось выдвижение кандидатов на награждение нагрудным знаком “За защиту прав человека” за 2023 год
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 22 июня 2020 года «Об утверждении Национальной стратегии Республики Узбекистан по правам человека» начался процесс выдвижения кандидатов на награждение нагрудным знаком “За защиту прав человека” за 2023 год.
В связи с этим, документы кандидатов на награждение 2023 году могут быть представлены в Национальный центр по правам человека Республики Узбекистан до 1 октября 2023 года.