– қисқача биографик маълумотнома;
– нашр этилган илмий ишлар рўйхати, шунингдек уларнинг нусхалари; (талабгорнинг диссертация тадқиқоти асосини ташкил қилиши мумкин бўлган илмий натижалар, шу жумладан илмий журналларда чоп этилган камида битта мақола ҳамда тегишли йўналишлар бўйича иккитадан кам бўлмаган илмий ишлар тўпламларига киритилган маъруза тезисларига эга бўлиши зарур)
– Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат стипендияси соҳиблари тегишли ҳужжат нусхаси; (мавжуд бўлса)
– В2 даражадаги миллий ёки унга мос даражадаги халқаро сертификат. (Хорижий тилларни билиш даражасини баҳоловчи тан олинган сертификатлар рўйхати https://lex.uz/docs/5615817)
* Ўзбекистон Республикаси Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги томонидан 2024 – йил учун “Инсон ҳуқуқлари” ихтисослиги бўйича таянч докторантурага 3 та қабул квотаси ажратилди.

Претенденты на обучение в базовой докторантуре представляют следующие документы:
- список опубликованных научных работ, а также их копии; (научные результаты, в том числе минимум одну научную статью, опубликованную в научном журнале, и не менее двух тезисов докладов в сборниках научных трудов по соответствующим научным направлениям, которые могут составить основу диссертационного исследования на соискание ученой степени доктора философии)
- Обладатели Государственной стипендии Президента Республики Узбекистан представляют копию соответствующего документа; (если имеется)
- Национальный или соответствующий ему международный сертификат уровня В2. (Список признанных сертификатов оценки уровня знания иностранных языков https://lex.uz/docs/5615817)
* Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан выделено 3 квоты приема в базовую докторантуру по специальности «Права человека» на 2024 год..