ТДЮда “Ўзбекистон Республикаси ва БМТ ўртасидаги ҳамкорликнинг устувор йўналишлари” мавзусида давра суҳбати ўтказилди
Тошкент давлат юридик университети ҳамда Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Халқаро ишлар ва парламентлараро қўмитаси ҳамкорлигида ташкил этилган анжуманда Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг депутатлари, вазирлик ва идоралар вакиллари, Тошкент давлат юридик университети ва бошқа олий таълим муассасаларининг профессор-ўқитувчилари, тадқиқотчилари ва талабалар иштирок этди.
Давра суҳбатида Ўзбекистон ва БМТ ҳамкорлигининг асосий босқичлари ва йўналишлари, инсон ҳуқуқлари соҳасидаги ҳамкорликнинг устувор йўналишлари, БМТ доирасидаги халқаро стандартларнинг Ўзбекистон Республикаси миллий қонунчилигига имплементация қилиш, Ўзбекистон ва БМТ ҳамкорлигининг барқарор ривожида илм-фан интеграцияси ва ривожланиши масалалари бўйича маърузалар тингланиб, муҳокамалар ўтказилди.

В ТГЮУ состоялся круглый стол на тему «Приоритетные направления сотрудничества Республики Узбекистан и ООН»
В мероприятии, организованном совместно с Ташкентским государственным юридическим университетом и Комитетом по международным делам и межпарламентским связям Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, приняли участие представители министерств и ведомств, профессора, научные сотрудники и студенты Ташкентского государственного юридического университета и других высших учебных заведений.
В рамках круглого стола заслушаны доклады об основных этапах и направлениях сотрудничества Узбекистана и ООН, приоритетных направлениях сотрудничества в области прав человека, имплементации международных стандартов в рамках ООН в национальное законодательство Республики Узбекистан, интеграции науки в области устойчивого развития сотрудничества между Узбекистаном и ООН.