“Рақамли авлод. CОВИД-19 пандемияси даврида инсон ҳуқуқлари бўйича таълим” мавзусидаги танлов ғолиблари аниқланди
Танловнинг “Инсон ҳуқуқлари ва эркинликларига бағишланган энг яхши инфографика” номинатсиясида 1-ўринни Тошкент давлат юридик университети Ихтисослаштирилган филиали ходими Эъзоза Собирова ва 3-ўринни Тошкент давлат юридик университети талабаси Суннат Ҳакимов қўлга киритди.
Шунингдек, “Инсон ҳуқуқлари ва эркинликларига бағишланган энг яхши видеоролик” номинатсиясида ТДЮ талабаси Муниса Райимова 2-ўринни эгаллаган бўлса, “Инсон ҳуқуқлари ва эркинликларига бағишланган энг яхши мақола” номинатсиясида ТДЮ катта ўқитувчиси Мирёқуб Раҳимов 2-ўринга сазовор бўлди.
Шу билан бирга, инсон ҳуқуқларига риоя қилиш ва ҳимоя қилиш соҳасида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ходимларининг малакасини ошириш бўйича ўқув курсларини ташкил этиш ва ўтказишда фаол иштироки ҳамда фидокорона меҳнати учун Тошкент давлат юридик университети профессори Говхержон Юлдашева ташаккурнома билан тақдирланди.

Определены победители конкурса «Цифровое поколение. Образование по правам человека в период пандемии COVID-19»
В номинации «Лучшая инфографика, посвященная правам и свободам человека» первое место заняла сотрудница Специализированного филиала Ташкентского государственного юридического университета Эъзоза Собирова, третье место – студент Ташкентского государственного юридического университета Суннат Хакимов.
Также в номинации «Лучший видеоролик, посвященный правам и свободам человека» второе место заняла студентка ТГЮУ Муниса Рахимова, а в номинации «Лучшая статья, посвященная правам и свободам человека» второе место занял старший преподаватель ТГЮУ Мирёкуб Рахимов.
Вместе с тем, за активное участие и самоотверженный труд в организации и проведении учебных курсов по повышению квалификации сотрудников правоохранительных органов в сфере соблюдения и защиты прав человека профессор Ташкентского государственного юридического университета Говхержон Юлдашева награждена благодарственным письмом.