Ўзбекистоннинг БМТнинг Иқтисодий, ижтимоий ва маданий ҳуқуқлар қўмитасига Иқтисодий, ижтимоий ва маданий ҳуқуқлар тўғрисидаги халқаро пактнинг бажарилиши тўғрисидаги учинчи даврий ҳисоботининг 2-куни  тинглови якунланди.
Ушбу тадбир онлайн тарзда ўтказилмоқда ва Барқарор ривожланиш маркази ҳам иштирок қилмоқда. Давлат идоралари ва вазирликлари, фуқаролик жамияти институтлари вакилларидан иборат Ўзбекистон делегациясига Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази директори Aкмал Саидов бошчилик қилди.

Закончился 2-день слушания третьего периодического отчета Узбекистана по выполнению Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах комитету ООН по экономическим, социальным и культурным правам.
Данное мероприятие проходит в онлайн формате, в котором также принимает участие Центр устойчивого развития. Делегацию Узбекистана, состоящую из представителей государственных ведомств и министерств, а также институтов гражданского общества, возглавил директор Национального центра по правам человека Акмаль Саидов.