Ўзбекистон Президенти сайлови натижалари Латвия оммавий ахборот воситалари диққат марказида
РИГА, 1 ноябрь, /«Дунё» АА/. Латвиянинг «Freecity («Очиқ шаҳар») ахборот порталида «Янги Ўзбекистон: Президент сайлови ва янги сайлов қарашлари» сарлавҳали  мақола эълон қилинди, деб хабар бермоқда «Дунё» АА мухбири.
Мақолада таъкидланишича, Президент сайлови Янги Ўзбекистон ҳаётининг барча жабҳаларида, жумладан, сиёсий-ҳуқуқий, ижтимоий-иқтисодий, маънавий-маърифий тараққиёт йўлида амалга оширилаётган изчил ислоҳотларнинг узвий ва мантиқий давоми бўлган ўзбек халқининг юксак сиёсий тафаккури ва донишмандлигининг яна бир ёрқин намойишига айланди.
Ахборот порталининг «Очиқ шаҳар» журнали Латвиянинг дунёдаги энг нуфузли нашрлар халқаро клуби - «Project Syndicate» рўйхатига кирган ягона нашридир.  Журнал жаҳоннинг етакчи давлатлари раҳбарларининг  иқтисодиёт, сиёсат ва илм-фан мавзуларига бағишланган мақолаларини мунтазам чоп этади.

Состоявшиеся президентские выборы в Узбекистане в фокусе внимания СМИ Латвии
РИГА, 1 ноября 2021 г. /ИА «Дунё»/. На популярном русскоязычном новостном портале Латвии «Freecity (Открытый город)» опубликована статья «Новый Узбекистан: Президентские выборы и новое избирательное мировоззрение», сообщает корреспондент ИА «Дунё».
В публикации отмечается, что выборы Президента стали еще одним ярким проявлением высокого политического мышления и мудрости узбекского народа, что является неотъемлемым и логическим продолжением последовательных реформ, проводимых во всех сферах, включая политико-правовое, социально-экономическое, духовно-образовательное развитие в новом Узбекистане.
«Freecity (Открытый город)» - член Всемирной ассоциации русской прессы, объединяющей печатные и электронные СМИ на русском языке в 63 странах мира. Печатный журнал «Открытый город» - единственный в Латвии входит в международный клуб самых влиятельных изданий мира Project Syndicate с правом публикации статей ведущих мировых лидеров в экономике, политике и науке.